PDU_2017_04_10_Podbel_V.jpg

Drobečková-navigace

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Nezbednosti

Záchrana strategického zdroje vody pro Prahu

   se snad podaří. Radní MHMP neschválili "Vyjímku ze stavební uzávěry". Podivné však je, kdo ji vydal a hodlal obyvatele Prahy o něj připravit.

  Není to tak dlouho, co naše společnost upozornila na strategický zdroj vody, o který se nás chystají developeři společnosti CWI Smíchov připravit plánovanou výstavbou v Nádražní ulici na Praze 5.

Zvláštní je to,

že žádost o udělení výjimky nepodal investor,

ale magistrátní odbor strategických investic...

 Stavební uzávěry jsou nástrojem sloužícím k zajištění dočasné ochrany určitého území před stavbami nebo jinými činnostmi, které by mohli omezit budoucí záměry v území. 

Jsou vydávány z následujících důvodů:

  • Zajištění nekomplikovaného průběhu výstavby významných dopravních staveb (metro, tramvajové tratě, komunikace)

  • Zajištění kontroly nad významnými rozvojovými územími města (tzv. velká rozvojová území - VRÚ) a pro další účely, které jsou blíže specifikovány v jednotlivých stavebních uzávěrách

 Zákaz stavební činnosti není absolutní a existuje možnost udělení výjimky ze stavební uzávěry, pokud stavební činnost neohrozí předmět ochrany, pro který byla uzávěra vyhlášena (např. stavba metra).

 O povolení výjimky ze stavební uzávěry rozhoduje Rada hl. m. Prahy. Žádost o projednání výjimky ze stavební uzávěry přijímá Odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy, který tyto žádosti zpracovává pro Radu hl. m. Prahy.

 Žádost o výjimku ze stavební uzávěry navrhovatel předběžně projedná s oprávněným úředníkem. Navrhovateli budou podány základní informace o průběhu projednávání výjimky a podmínkách pro její vydání. Na základě získaných informací podá navrhovatel žádost o povolení výjimky příslušnému oddělení územního plánování. (Tedy nikoliv naopak.) Oddělení územního plánování na základě uplatněných podkladů navrhovatele připraví materiál a předloží jej Radě.

ZEPTEJTE SE NA VOLEBNÍCH MÍTINCÍCH, PROČ O ZRUŠENÍ VYJÍMEK NEŽÁDÁL INVESTOR ALE MHMP


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu
ZDROJ: http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/566427/stavba-na-smichove-se-odklada-radni-neschvalili-vyjimku-ze-stavebni-uzavery.html