O čem je ochrana přírody
by konečně měli začít přemýšlet odpovědní pracovníci odboru některých odborů na Pražském magistrátu. Mají to za naše daně v popisu svojí práce.
Uplynul rok, kdy jsme v článku "Motýli ostrouhali mrkvičku...." kritizovali způsob, jak se přistupuje k sekání luk v přírodním parku. Naši stížnosti nevzali pracovníci magistrátu na vědomí. nebo si ji po odborech nepředávají. Při sekání louky (naproti bývalému Hlubočepskému nádraží) o rozloze cca 2,7 ha byl použit, stejně jako loni, mulčovací stroj. Ten veškerou trávu i s rozdrcenými zbytky těl mnoha malých a také velkých živočichů nechal válet, páchnout a tlít přímo na ploše louky.
Došlo tím k opakovanému poškození stanoviště zvláště chráněných druhů, např. užovky podplamaté, ropuchy obecné, ježka východního, chráněných mlžů, denních i nočních motýlů a také veškerého hmyzu, sloužícího jako potrava ptáků, kteří tu díky tomuto zásahu utichli. Místo zvolna regenerující louky zde leží mrtvý substrát.
Poznámka: Dle vyjádření RNDr. Kubíkové, se veškerý likvidovaný biologický materiál musí vynosit mimo chráněné území a tam s ním dále nakládat.
Vzpomenete si na naše dědečky? Jak a kdy se sekalo a sušilo? A příroda přitom žila? Pro kobylky a motýly nebylo kam šlápnout?
Hádejte, kdy některá ze stížností zaslaných magistrátu bude vyřešena?
- 20.7.2017 - Stížnost na nevhodný postup při sekání louky - (Odpověď)
- 15.2.2017 - Stížnost na likvidaci kolonie netopýrů - (dosud bez reakce)
- 18.7.2016 - Stížnost na poškození Horolezeckým svazem (dosud bez reakce)
Kam dál:
- Motýli ostrouhali mrkvičku....
- Vandalství od "rádoby" profesionálů si lze nechat zaplatit
- Ledová krása, aneb jak netopýry vyhubit
- Jak jsme o žáby v údolí přišli...
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.