PDU_2017_02_18_vlak_3_R.jpg

Drobečková-navigace

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

NezbednostiSlova jsou slova a činy jsou činy

 to rozdílné jsou veličiny, říkávaly naše babičky. A pro volené zástupce to platí v plném rozsahu. Pana starostu MČ Prahy 5 z toho nevyjímaje. Nebo snad ano?

(Vyjádření starosty a nájemníků v sousedství kavárny "Co hledá jméno".)

   Není to tak dlouho, co jsme Vás po 25 letech své činnosti prvně požádali o pomoc finanční. Do té doby jsme přijímali jen dary ve formě dobrovolné práce brigádníků na úseku ochrany přírody Prokopského údolí, nebo ve formě nářadí pro brigádníky na tuto činnost. Příčinou bylo, že radnice MČ Prahy 5 nám odmítla uznat investice, zpracované na základě odborného posudku, do námi pronajaté budovy. A to i přesto, že naše roční úspory čítají hodnotu mnoha stovek tisíc korun, tedy za dvě a půl desetiletí jistě přes deset milionů. To je na neziskovku bez dotací a příjmů slušný dar úřadům i naší společnosti. K tomuto daru si z vlastní kapsy členů naší společnosti smíme odevzdat nenasytnému Otesánkovi, úřadu MČ Prahy 5, dalších téměř dvě stě tisíc korun. Řada jiných organizací má však nájmy za pouhou korunu. Jedinou odpovědí pana starosty bylo, že musí být dobrým hospodářem.

  Jestli však být "Dobrým hospodářem" znamená to, že

Kavarna co hleda jmeno 2pan starosta Prahy 5 čelí trestnímu oznámení....

   Na starostu Prahy 5 Pavla Richtera podal opoziční zastupitel trestní oznámení. Důvodem je, že starosta schválil nájemní smlouvu Kavárně co hledá jméno, která podle opozičního politika Lukáše Budína byla více než 15 měsíců provozována v nezkolaudovaných prostorech a stavební úpravy byly provedeny bez stavebního povolení. V nájemní smlouvě je prý rovněž uvedeno, že výše nájemného jedna koruna bude kompenzováno investicemi do opravy objektu. Podle Budína ale chybí doklady, že se tak skutečně stalo.


Pro objektivitu:


Dvojí metr v jednání MČ Prahy 5 s naší společností.


 Zároveň by jsme chtěli opět poděkovat všem, kteří svým příspěvkem na náš transparentní účet nám pomohli přežít další rok. MČ P5 ochrana přírody nezajímá. 

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu