PDU_2016_04_28_Rozec_1_V.jpg

Drobečková-navigace

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Nezbednosti

Nemožné ihned, zázraky do tří dnů....

 Bylo, nebylo... Pod mostem pražského Semmeringu se zhruba rokem objevil popelnicový kontejner. Velký prostorově, asi malý pro skutečný počet obyvatel domu.

 PDU 2017 11 27 Popelnice K dalejim pod SemmeringemJiž jeho trvalé umístění na otevřením prostranství, nikoliv na pozemku vlastníka, je sporné. Po upozornění radnice MČ Prahy 5 na tento stav došlo navíc i k oplocení pozemku za ním, který dle katastru nemovitostí patří železnici a stavbě podezdívky pod kontejnerem. Tisíce návštěvníků, dospělých i malých dětí, procházejících Prokopským údolím, začaly místo přírody vítat odpadky, krabice, létající pytle, válející se PET lahve, papíry, zbytky potravin a také nepříjemný zápach z nich.  Potkani a nehlídaní psi tu začali mít hody.

 Po marných ústních urgencích byl zaslán dopis 24.11.2017 dopis panu starostovi Richterovi:


Dobrý den pane starosto,

 zasílám Vám fotografie, jak vypadá téměř trvale stav u popelnice, umístěné na chodníku v Hlubočepské ulici pod druhým viaduktem Pražského Semmeringu. Při jejím zaplnění (zřejmě ani velikost kontejneru neodpovídá nahlášenému počtu nájemníků, platících za odvoz komunálního odpadu) přinesené odpadky nájemníci pohazují na chodník veřejného prostranství a popeláři je v tomto stavu nesbírají a neodvážejí. Nejen že je tam nechutný zápach, ale vítr papíry a hnijící odpadky roznáší po celé ulici, což s hygienou ani estetikou nemá nic společného. Pohybují se tam malé děti a také stovky návštěvníků Prokopského údolí.
 Tato vizitka, umístěná přímo pod nádhernou architekturou historického mostu, není pro bránu přírodního parku zrovna pozitivní.

 Ve čtvrtek 23.11.2017 měl v městské knihovně Barrandov PhDr. Jindřich Nolla přednášku o železnici na levém břehu Vltavy. Jeho 14 dní starý snímek oblouků mostu, prezentovaný na plátně účastníkům přednášky, nabídl stejný pohled, jen na jinou hromadu nepořádku.

Prosím Vás o důsledné řešení této problematiky.

(Přílohou přikládáme fotografie.)

Josef Matoušek

zastupitel

DU 2017 11 27 Popelnice pod Semmeringem 4DU 2017 11 27 Popelnice pod Semmeringem 3DU 2017 11 27 Popelnice pod Semmeringem 2DU 2017 11 27 Popelnice pod Semmeringem 1

27.11.2017 byly doplněny nové informace.

 Dobrý den pane starosto

 Posílám Vám další stav v okolí již plného kontejneru na veřejném prostranství v ulici K Dalejím pod mostem Semmeringu.
 Tento stav je v pondělí. Odpady se vyváží ve čtvrtek, jistě další okrasa okolí přibude.
 Pokud bude toto umístění kontejneru na odpad schváleno, bude nutné v krátkém čase počítat (jeho kapacita je zjevně nedostatečná) rovnou o umístění kontejnerů dvou.

Josef Matoušek

zastupitel


Odpověd pana Starosty Richtera byla stručná

Dik za podnět. 
PR


 A jak pokročil za půl roku podnět, podaný a přijatý panem starostou? Naším voleným zastupitelem? Nu, posuďte sami na čerstvých fotografiích, nebo cestou okolo. Podotýkáme ještě,  že v rámci akce "Ukliďme Česko", jsme v dubnu celé okolí vysbírali.

PDU 2018 04 26 Popelnice pod Semmeringem 2PDU 2018 04 26 Popelnice pod Semmeringem 3

 Tyto čerstvé fotografie, šest měsíců setrvalého stavu a nezájmu o řešení, byly znovu 5.5.2018 poslány panu starostovi Richterovi, možná s trošku ironickým poděkováním za jeho aktivitu pro občany a čistotu Hlubočep a Prokopského údolí.

 Děkujeme za rychlé vyřízení našeho podnětu ze dne 27.11.2017, za který jsme od Vás dostali dokonce poděkování.
 Je vidět, že obec vše rychle řeší a má význam pro občana, obrátit se na ni o pomoc.

 Přílohou posílám fotografie, jaký je průběžně setrvalý stav od našeho listopadového podnětu.

S pozdravem

Josef Matoušek

zastupitel

O dalším stavu a postupu Vás budeme dále informovat

Společnost pro ochranu Prokopského údolí

(Metelum bleskum... Nemožné ihned, zázraky do tří dnů. Vaše MČ Praha 4.)


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu