PDU_2017_01_01_Jezirko_R.jpg

Drobečková-navigace

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

uredniciZadržovat vodu v krajině neumí rovná hladká koryta.

 Ani loňská povodeň, ani katastrofální stav hladiny Dalejského potoka, nedonutila zodpovědné orgány MHMP k zamyšlení a jednání.

 PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 9Už pár týdnů se během dne stává Dalejský potok v Hlubočepích, který je díky nedostatku vláhy na naprostém minimu svého průtoku, hustou kalnou břečkou. O pstruhové vodě mluvit nelze. Příčinou je zprvu vůbec neprojednaná regulace potoka a úprava břehů s MČ Prahy 5.

 Plánování v oblasti vod dle zákona 254/2001 Sb., navazuje na rámcovou směrnici EU 200/60/ES

 Jejím cílem je zabránit dalšímu zhoršování stavu a ochránit a zlepšit stav vodních ekosystémů (spolu se suchozemskými ekosystémy, na nich závislých) a vodního prostředí, podpořit udržitelné užívání vod, zajistit snižování znečišťování podzemních vod a přispět ke zmírnění účinku povodní a období sucha. Dále zní i požadavek na zřízení registru chráněných území na ochranu povrchových a podzemních vod nebo zachování stanovišť a druhů živočichů a rostlin na vodě přímo závislých.

 Co k tomu dodat? Že to pro naše nádherné Prokopské údolí neplatí?

 Právě realizované práce byly zadány již před dlouhou dobou pro potřebu developerů, z důvodů plánované výstavby dvou bytových domů na "Plácku dětského hřiště" v zeleni přírodního parku, dokonce rovnou v ochranné pásmu rezervace. Tento pozemek v roce 2017 Rada městské části Prahy 5 směnila developerům za pozemek jiný. 

 Přesto tuto směnu začal MHMP provádět realizaci opevnění břehu dle původního projektu. Nikoho nezajímá, že potok je na minimálním průtoku a vybagrované kaly se nemohou rozředit, z míst prací odtéka jen bahnitá kejda, pozemek patří MČ Prahy 5, je zpracován projekt na dětské hřiště s úplně jiným návrhem...

 O realizaci se MČ Prahy 5 dozvěděla až dodatečně. A kdo že je tedy opravdu zodpovědný..... ????

PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 1PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 2

 Od vzniku developereského projektu proběhla řada opatření v rámci "Boje se suchem". Připomeňme například známou dotační akci "Dešťovka". Jde o maximální zadržení vody v krajině. Ovšem projekt zůstal přes všechny směrnice, nařízení i nepřehlédnutelné změny klimatu, původní. Voda po jeho realizaci odteče jak po skle. Žádné tůňky, meandry, zákoutí. 

 Jen tak dál. Matko přírodo, my úředníci ti ukážeme, kdo na zemi pánem jest...... 

PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 7PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 3PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 5PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 6PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 17PDU 2018 05 04 Uprava potoka pod plackem 3


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu