PDU_2017_03_24_letadlo_V.jpg

Drobečková-navigace

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

ctenarZastupitelstvo MČ Prahy 5

   stále hodlá realizovat svou představu komunitní zahrady v Prokopském údolí, s návrhem umístění na stanovišti lokality NATURA 2000, vyhlášené dle směrnice 92/43/EHS, jak se píše v článku časopisu iPĚTKA.

PDU 2016 09 17 H Zahradka8 Na téma zmíněné komunitní zahrady jsme na našich stránkách napsali již povícero článků. Tedy není k tomu co dalšího dodávat. MČ Prahy 5 na této lokalitě již od časného jara roku 2017 provádí práce v rozporu se zákonem. MČ by měla jít všem lidem příkladem. 

  • Na všech lokalitách vyhlášených dle směrnice o stanovištích 92/43/EHS se činnosti, které nesouvisí s managementem lokality, smějí provádět jen se souhlasem orgánů ochrany přírody. Sankce pro právnické osoby mohou být až 2 milionu korun.
  • Veškeré činnosti nebo záměry, které by mohly mít "významný vliv" na lokalitu, podléhají souhlasu OOP. V rámci NATURA 2000 není dostačující souhlasné stanovisko Odboru ochrany přírody MHMP, ale Agentury ochrany a krajiny, která má soustavu lokalit NATURA 2000 v gesci. Navíc, MČ Prahy 5 dostala od OOP MHMP pouze předběžné vyjádření, nikoliv souhlasné stanovisko. I toto stanovisko však neváhala porušit řadou svých kroků, počínaje kácení a konče znehodnocením biotopu.
  • Účelem ochrany stanoviště NATURA 2000 je zachování biodiverzity na vzácném biotopu, který má zůstat minimálně ve stejném nebo být v lepším stavu než v okamžiku vyhlášení a musí být také zachována možnost jeho obnovy. Je zde zakázána výsadba nepůvodních druhů rostlin. Původní biotop chudý na dusíkaté látky byl však zasypán humusovou zeminou a byl zde vyset "anglický trávník".
  • Nesmí být porušena integrita lokality. Vrátíte-li se zpět do minulosti na níže uvedený odkaz "Komunitní zahrada - druhé kolo", integrita lokality NATURA 2000 je zde jednoznačně porušena.
  • Při převodu pozemků od MHMP do vlastnictví MČ Praha 5 byly stanoveny podmínky postupu. O většině z nich není jediný záznam na otevřeném webu radnice MČ Prahy 5. Tedy, opět nám jdou radní za příklad, jak se mají občané nebo podnikatelé chovat?

PDU 2016 09 17 H Zahradka pohledPDU 2017 09 04 Haladova zahradka 1


Odkazy týkající se komunitní zahrady:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu
ZDROJ: https://www.ipetka.cz/index.php/2017/11/13/praha-5-zachranila-unikatni-zahradu/