PDU_2017_01_01_Manychuv_vrch_R.jpg

Drobečková-navigace

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

ctenarBude z atraktivního jezírka páchnoucí močál?

   Zeptal se 18.10.2018 Pražský deník. "Na informačních portálech naší společnosti jsou prý často uváděny zcela zavádějící informace, odpovídá na to OOP MHMP". Tedy naše společnost je LHÁŘ. Tak to naznačil Ing. Jiří Karnecki, specialista vodních toků z MHMP.

 PDU 2018 05 23 Revitalizace Nova ves 9Dle názoru magistrátu je stav jezírka zcela v souladu s vývojem počasí v letošním roce. Díky snížené hladině a dlouhodobě vysokým teplotám došlo k většímu prohřátí vodního sloupce a následnému nárůstu fytoplanktonu, ale stále v akceptovatelné míře.

 Vzhledem k tomu, že naše dokumentační fotografie v článku Prokopské jezírko v poslední době ukazují jeho opravdu zoufalý stav už 24.května letošního roku, těžko lze obhájit myšlenku, že to bylo vývojem počasí. Jezírko jsme dokumentovali až do poloviny září, podívejte se a posuďte sami, zda-li jsme lháři my.

 A pokud tyto dokumentační fotografie ukazují stav, která je definován:"v akceptovatelné míře", tak nás potěš pánbu, až to bude pro magistrát neakceptovatelné.

 Pro informaci, prvně jsme žádali vedoucího odboru OOP HMP pana Štěpána Kyjovského 1.7.2018 o řešení a vyvolání jednání. 

 Za svým názorem a názorem vodohospodáře Jaroslava Poupěte (Revitalizace potoka - názor odborníka) si stojíme.


  O druhé stavbě ve stejnou dobu na spodní části potoka pod mostem Pražského Semmeringu v době jeho minimálního průtoku za posledních několik desítek let už ani nemluvě (A voda teče a teče...). Stavba, o které se úředníci MHMP ani nenamáhali informovat MČ Prahy 5. Místní šetření probíhalo teprve po informaci naší společnosti, jež následně vyvolal místostarosta MČ Martin Slabý. Dříve pstruhové vodě, za týdny znečištění na dvou místech současně, to těžko prospělo. A to se voda dnes skloňuje ve všech pádech.

PDU 2018 05 27 Potok Semmering 3 


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu
ZDROJ: https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/spor-o-jezirko-v-prokopskem-udoli-bude-z-atraktivniho-mista-pachnouci-mocal-20181021.html