PDU_2016_04_30_Semmering_V.jpg

Drobečková-navigace

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Perla zJestli máte rádi Prokopské údolí i naše akce,

   udělejte si obrázek o přístupu radnice MČ Prahy 5.

 PDU 2018 09 akce zari 28 let jsme, jako spolek zabývající se ochranou přírody, přijímali Vaši pomoc pouze formou práce dobrovolníků nebo darem nářadí a pomůcek na tuto práci. Veškeré náklady na akce pro děti, školy i veřejnost jsme hradili buď z vlastních prostředků nebo zpětně z malých darů účastníků těchto dobrovolnických akcí. A když si podíváte na obrázek vlevo, neděláme toho málo ve svém volném čase pro společnost zrovna málo.

   V roce 2016 Rada městské části Prahy 5, usnesením č.20/644/2016, neuznala naši investici do pronajatého objektu a vyžaduje roční nájemné ve výši bezmála 200.000,-Kč, které se do té doby odečítalo jako protihodnota provedené rekonstrukce budovy.

2016 05 26 2016 05 26 PU zookoutek 008 640x480SPD 27 4 2016 Zakladna
  Jen tak jako příklad: "Provoz informačního centra na Smíchově dotuje radnice zhruba milionem korun ročně, pronájem 36 ha přírodního parku Košíře golfovému klubu na 25 let s opcí na dalších 25 let za 1,40 Kč/m2/rok. Nájemné kavárně "Co hledá jméno" bylo odsouhlasena za 1,-Kč/rok.)

 Přitom ochranářské práce od stovek dobrovolníků a tisíců odpracovaných hodin ročně, lze vyčíslit částkou mnohonásobně vyšší, než vyměřené nájemné. Přínosy akcí pro širokou veřejnost, školy i školky, vycházky a enviromentální vzdělávání (EVVO) všech složek obyvatel jsou pro společnost nevyčíslitelné.

PDU 2017 05 29 Trkacek 1 Svou činnost provádíme jen ve svém volném čase. V letošním roce jsme ve spolupráci se vzdělávacím a informačním centrem MČ Prahy 5 obnovili přednášky a vycházky pro širokou veřejnost. Příslibem bylo snížení nájemného na symbolickou hodnotu. Ovšem skutek utek. Někteří současní radní nemají o ekologii, enviromentální vzdělávání či opravdu viditelnou péči o Prokopské údolí zájem. Výsledky naší mnohaleté dobrovolnické práce, akcí pro veřejnost a místní komunity, odmítají akceptovat jako přínosné. Neustálé vyžadování dalších a dalších, často duplicitních podkladů, nás odvádí od naší práce. Demotivuje a degraduje se tolik veřejnosti proklamované dobrovolnictví a deleguje nás do role prosících služebníků.

 Jediný, kdo nás výrazně podpořil, byl místostarosta Slabý.

 Další vyžádáním opakovaných podkladů si znova vyžádal radní Damašek, který je členem výboru životního prostředí a jako další úvazky stíhá dle rejstříku i působnost ve firmách TOP tým Praha z.s. a Vzdělávací a informační centrum Praha 5, o.p.s. Měl by vědět o našich záměrech a aktivitách v rámci EVVO z první ruky a tyto aktivity by maximálně podporovat, pokud mu ovšem nejde o něco jiného.

 

O nás -  hlavní činnosti SpoPaDú:


Pokud s námi sympatizujete, podpořte nás.

Připojte se ke skupinám firemních dobrovolníků na brogádách v přírode, k realizátorům akcí pro veřejnost, vycházek a přednášek, nebo třeba jen drobným příspěvkem na TRANSPARENTNÍ ÚČET.

Ten je využíván na nářadí pro brigádníky, akce i potřeby dětské farmy a v neposlední řadě na pokrytí likvidačního nájemného, dosud vyžadovaném úřadem MČ Prahy 5.

PODPOŘTE NÁS U ZASTUPITELŮ MČ PRAHY 5.

 


PŘEDEM VŠEM MOC DĚKUJEME


A zároveň by jsme ještě chtěli opět poděkovat všem, kteří svým příspěvkem nám pomohli přežít uplynulé roky.


 Před volbami měla radnice plno slibů, o přístupu k NNO, které jsou aktivní. Po volbách je to źatím ještě horší ještě než před nimi...

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu